Co kryje Coca-Cola (2012)

Co kryje Coca-Cola (2012)

Twoja ocena: 0
0 0 głosy

Opis

Co właściwie wiemy o Coca-Coli? Że jest to jeden z największych sukcesów marketingowych? Że jej picie może być niezdrowe i prowadzić do tycia? Ale czy wiemy, jaki jest dokładnie skład napoju, który zawładnął całym światem? Na czym polega tajemnica wielkiego koncernu i jego produktu?
Znana marka napojów gazowanych z charakterystycznym logotypem w postaci białego napisu na czerwonym tle jest nie tylko symbolem niezdrowego odżywiania, ale też ikoną popkultury. Jest rozpoznawalna niemal w każdym zakątku świata. W niektórych miejscach łatwiej jest kupić Coca-Colę niż czystą wodę. Firma sprzedaje około 1,5 miliarda puszek dziennie. Do 2020 roku planuje podwoić tę ilość. Niepodważalny sukces marketingowy i sprzedażowy napoju tkwi w jego składzie. Został on wymyślony przez farmaceutę z Atlanty w Stanach Zjednoczonych w 1886 roku. Do dzisiaj jest najsilniej strzeżoną tajemnicą handlową koncernu.
Film nie jest krucjatą przeciw marce, która w dużym stopniu przyczynia się do wzrostu liczby osób z nadwagą i otyłością. Jest swoistym filmowym śledztwem, które ma na celu ujawnienie sekretnej formuły, która od ponad stu lat pozostaje tajemnicą.

Oryginalny tytuł Commentaire Coca-Cola: La Formule Secrète

Podobne tytuły

Szpiegowskie porachunki ZSRR – USA (2005)
Cała prawda o ćwiczeniach (2012)
Tajemnice Piramid (2010)
O krok od sławy (2013)
Historia oręża – Siła ognia (2007)
Ciekawość – Ile warta jest Ameryka (2011)
Głodni mordercy (2007)
Apokalipsa według Majów (2012)
Przywłaszczone arcydzieła. Jak finansować terrorystów (2011)
Projekt Nim (2011)
Gwałciciel, który kradł buty (2011)
Jeden procent rządzi światem (2007)

Zostaw komentarz

Imię / nick *
Dodaj wyświetlane imię
Adres e-mail *
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany